Atrakcje turystyczne Lublina

Lublin jest bardzo interesującym miejscem na organizację wycieczek, które przysporzą nam wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale Lublin posiada bogatą historię, która wiąże się z największymi i najważniejszymi wydarzeniami w historii Polski, z zawiązaniem w tym miejscu unii lubelskiej w 1569 roku na czele. Ale również z innych względów miasto to zasługuje na uwagę i spędzenia kilka dni w jego otoczeniu.
Miasto z potencjałem

O tym, jak ważnym miastem o dużym potencjale jest Lublin może chociażby świadczyć fakt, że Lublin w 2011 roku walczył o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Dzięki udziałowi w konkursie powołano wiele instytucji kulturalnych oraz rozpoczęto długofalowe projekty, które na stałe wpłynęły na zwiększenie atrakcyjności miasta. Lublin leży na wschodzie Polski, niedaleko granicy z Ukrainą. To również czyni z miasta wyjątkowe miejsce, gdzie często mieszają się różne kultury i skąd organizowane są wycieczki do Lwowa. Lublin jest jednym z najstarszych miast polskich, dlatego można w nim zwiedzać wiele zabytków reprezentujących różne style artystyczne.
Baza turystyczna Lublina

opcja noclegu dla młodych turystówMiasto posiada rozbudowane zaplecze turystyczne. Znajduje się tu wiele znakomitych hoteli, w których możemy zamieszkać na czas wycieczki. Jednak hotel będzie wyjątkowo rzadkim miejscem naszego pobytu, gdyż liczne atrakcje Lublina po prostu nie pozwolą nam usiedzieć na miejscu.
Zabytki i zwiedzanie

Szczególną uwagę przykuwają zabytki w tak zwany stylu renesansowym lubelskim, w którym powstało wiele sakralnych budynków w mieście. Równie interesujące są budowle średniowieczne, w tym kaplica św. Trójcy, baszta, czy brama krakowska, które pochodzą z XIII i XIV wieku. Na terenie starego miasta można podziwiać zabudowę zamku królewskiego, który powstał za czasów panowania Bolesława Chrobrego, czy piękne kamienice i budynki użyteczności publicznej, które reprezentują różne style architektoniczne.

Lublin jest także ważnym w kraju ośrodkiem uniwersyteckim. Na tutejszym KUL-u pracują najwięksi specjaliści i kształcili się wybitni naukowcy.