W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele firm świadczących usługi księgowe. Wiele przedsiębiorstw zrezygnowało bowiem z etatu księgowej na rzecz obsługi przez zewnętrzną firmę. Jakie dokładnie usługi wchodzą w zakres ofert świadczonych przez przeciętne biura rachunkowe?
Podstawą oferty są rozliczenia podatkowe. Praktycznie każde biuro rachunkowe Chorzów zapewnia swoim klientom możliwość prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów lub księgowości uproszczonej (ryczałt ewidencjonowany). Wiele biur zajmuje się także prowadzeniem pełnej księgowości (księgi rachunkowe) dla spółek akcyjnych, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz podmiotów gospodarczych, które przekroczyły roczny limit obrotów dla rozliczeń na podstawie podatkowej książki przychodów i rozchodów.
Kolejną usługą oferowaną przez biura rachunkowe jest sporządzanie deklaracji podatkowych oraz rozliczenia VAT. Często księgowe wzbogacają swoje oferty również o prowadzenie spraw z zakresu kadr i płac oraz doradztwo podatkowe.