Guernsey to niezwykłe miejsce między Wielką Brytanią i Francją, które każdego roku przyciąga na wakacje tysiące gości, więc jeśli liczymy na wymarzony pokój z widokiem na morze to rezerwacja hoteli powinna być dokonana dużo wcześniej. Guernsey należy do korony brytyjskiej, ale nie jest częścią Wielkiej Brytanii. Wyspa ma własne pieniądze i system polityczny, oraz pozostaje poza Unią Europejską.

Zwiedzanie Guernsey warto zacząć od spaceru po stolicy wyspy Saint Peter Port, która zachowała do dzisiaj wiele cech tradycyjnej rybackiej wioski. Znajduje się tutaj zamek Cornet z widokiem na port, kościół miejski św. Piotra oraz dom – muzeum Hauteville czyli miejsce gdzie kiedyś mieszkał i pisał Victor Hugo. Warto także odwiedzić Małą Kaplicę w Les Vauxbelets oraz kościół Saintt Marie de Castel ze średniowiecznymi freskami. Natomiast jeśli chcemy wyobrazić sobie życie na wyspie w czasie II wojny światowej to koniecznie trzeba zajrzeć do niemieckiego Metro Hospital w Saint Andrew. Znajduje się tu również akwarium La Vallette schowane w starym niemieckim tunelu. Niezapomniane wrażenie robią także klify południowego wybrzeża oraz plaże gminy Saint Martin’s – Saint’s Bay czy Moulin Huet uwieczniona pędzlem Renoira. Sercem życia kulturalnego jest oczywiście stolica wyspy, gdzie rezerwacje hoteli można dokonać bezproblemowo.

GuernseyW Guernsey poziom życia mieszkańców jest bardzo wysoki no i praktycznie nie ma podatków. Ludzie są tu szczęśliwi z dala od biurokratycznych ograniczeń i w większości poruszają się konno, rowerami lub traktorami.

Narodowe zwierzęta Guernsey to osioł i krowa. Osioł dlatego, że zwierzę to wykorzystywane było do transportu na stromych ulicach Saint Peter Port. Krowa Guernsey jest z kolei znaną na świecie ikoną wyspy. W Guernsey brak jest oficjalnej religii państwowej.