Getafe sfinalizowało w poniedziałkowy wieczór transfer 23-letniego obrońcy Miguela Torresa z Realu Madryt. Młody defensor zostanie zaprezentowany mediom i kibicom już we wtorek.

Torres znów będzie miał możliwość występowania pod okiem Michela. Obecny trener Getafe prowadził go bowiem w młodzieżowych zespołach Królewskich, zanim trafił do pierwszej drużyny. W barwach klubu z Estadio Santiago Bernabeu zadebiutował w La Lidze w styczniu 2007 roku, jednak nie wywalczył miejsca w w składzie, a wobec letnich zakupów było to już prawie że niemożliwe.

Zdaniem hiszpańskiej gazety AS podstawowa jedenastka FC Barcelony jest nieco lepsza niż wyjściowy skład Realu Madryt – to wynik sondażu przeprowadzonego przez gazetę, podparty opiniami 14 hiszpańskich dziennikarzy!

Hiszpański dziennik poprosił 14 dziennikarzy sportowych w Hiszpanii o ocenienie całej kadry obu najbardziej utytułowanych klubów w kraju. Opinie ekspertów dowodzą, że Blaugrana przewyższa pierwszą jedenastką swojego odwiecznego rywala, z którym wkrótce zmierzy się w ‘El Classico’. Podopieczni Pepa Guardioli w sumie otrzymali 8,31 (średnia wszystkich ocen), podczas gdy piłkarze Manuela Pellegriniego 8,14.

Królewscy triumfują jednak, jeśli porówna się ławkę rezerwowych obu ekip. W razie konieczności przeprowadzenia zmian to Pellegrini i jego ekipa mają większą siłę rażenia (6,62), Barca zaś – 6,47.

Wyniki jednak najlepiej zweryfikuje spotkanie na szczycie czyli Grand Derbi Europa, które odbędą się już 29 listopada! Wówczas będzie można ocenić wydane przez Real ponad 250 milionów euro na transfery.