Ponownie nadciąga zima. Czas wyjąć z szafy buty zimowe, berety, szaliki i kożuszki. Lada moment zasypie nas biały śnieg. Na ciepłe i bezchmurne dni trzeba będzie poczekać do kolejnego roku. Za oknami szaro, buro i nieprzyjemnie. Dla wielu z nas to czas grypy, kataru i obniżonej odporności. Jednak nie musi tak być. Podporą będą dla nas na pewno suplementy diety, których jest na rynku cała masa.

Suplementy diety to substancje, płyny, pigułki lub gotowe produkty spożywcze, które stosowane codziennie przynoszą korzyści zdrowotne. Wspomagają organizm, uzupełniają braki witamin czy składników mineralnych. Badania wskazują, że zdrowie człowieka w dużym stopniu zależy od codziennej diety i jakości jego życia. Troszczmy się więc o siebie i swoje zdrowie. Pomagajmy sobie witaminami i żyjmy dłużej.

Tanich leków dostarczy nam apteka internetowa. Ceny w sklepach on-line często niższe o ok 30%, pomimo tego, że dochodzą nam koszty transportu. Jeszcze taniej będzie jeżeli uda nam się znaleźć aptekę internetową w naszym mieście. Odbiór osobisty jest bezpłatny, a więc warto się dobrze rozejrzeć. Jeżeli nie wiemy co sobie zafundować, aby naprawić stan własnego zdrowia, warto zapytać o to swojego lekarza. Dobrej porady udzieli nam także aptekarz. Jednak warto wcześniej zajrzeć do sieci i przejrzeć informacje o farmaceutyku, który chcemy zamówić.

Nie zapominajmy także o naszych dzieciach. Rodzice najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego jak ważna jest właściwa dieta naszej pociechy. Wykształcenie zdrowych przyzwyczajeń żywieniowych ma ogromny wpływ na to, jak będziemy się w przyszłości odżywiać. Rodzice z chlubą mówią jaki to ich dzieciak jest mądry, że je wszystko, nie kręci nosem. Do tego karmimy swoje dzieci suplementami diety i zestawami witamin.

De facto, ani spożywanie dużych ilości pokarmów, ani zażywanie w nadmiarze dodatków do diety nie wspomaga zdrowia naszego dziecka. Dzieci coraz częściej są przekarmiane, a zawartość witamin i minerałów w ich posiłkach mimo to nie jest wystarczająca. Ostatnie badanie wykazują, że w ich diecie jest zbyt dużo cukru i soli, a niedostateczna ilość witaminy D i wapnia. Rodzice nie wiedzą, że witamina D i wapń to podstawowy budulec kości i najczęściej nie zdają sobie sprawy, że zdrowe żywienie nie polega na karmieniu witaminami.

Dbajmy o siebie – wzmacniajmy swój organizm.