Kto by nie chciał oderwać nóg od gruntu, wzlecieć wysoko nad ziemię, poczuć pęd powietrza na twarzy i zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki.
Podobno nie ma rzeczy niemożliwych, a na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Jedną są większe, inne mniejsze, jedne przystępne, inne nie. Wśród nich wszystkich, marzenia o lataniu wydają się wyjątkowo? przyziemne. Do ich realizacji potrzebna jest tylko dobra szkoła paralotniowa. Ale co ze strachem?
Wiele osób boi się o swoje bezpieczeństwo ? zrozumiałe. Jednak paralotniarstwo to aktualnie jeden z najpopularniejszych sportów lotniczych w Europie i Ameryce Północnej. Pomimo sporej liczby amatorów-uczestników, paralotniarstwo nie jest nawet w pierwszej dziesiątce w statystykach urazowości w sporcie. Ba, wypadki z udziałem paralotni zdarzają niezwykle rzadko. Jeżeli tylko pilot zachowuje zdrowy rozsądek, nie przecenia swoich umiejętności i korzysta ze sprawdzonego sprzętu, okazuje się, że ten sport, wbrew powszechnym mitom, jest całkiem bezpieczny. Oczywiście, nie zapominajmy, że do samodzielnego latania trzeba przejść odpowiedni kurs. Jednak, jest to marzenie na wyciągnięcie ręki.