Baseny kąpielowe

0
1404
Rate this post

Przyjaźń z wodą można rozumieć na dwa sposoby: po pierwsze naprawdę warto ją pić, dzięki czemu paradoksalnie pozbywamy się jej nadmiaru z organizmu, a także podkręcamy metabolizm. Po drugie, jeśli rozważamy rozpoczęcie uprawiania sportu, zajęcia w wodzie są ciekawą pozycją do rozważenia.
Przede wszystkim najpierw należy się zapoznać z tym, co oferują pobliskie baseny kąpielowe. Na pewno będą to zajęcia z pływania dla grup o różnym poziomie zaawansowania. Pływanie jest idealnym sportem praktycznie dla każdego, ma korzystny wpływ na cały organizm i pozwala spalić naprawdę dużo kalorii. Dla niektórych może jednak wydawać się dość nudne.
Kolejną godną uwagi propozycją, z którą coraz częściej można się spotkać na różnych basenach kąpielowych jest aqua aerobik. Takie zajęcia nadają się również dla osób, które nie umieją pływać – a nawet są polecane, jeśli chciałyby przełamać lęk przed wodą. Najczęściej ćwiczy się w wodzie sięgającej mniej więcej do pasa, więc ryzyko przypadkowego zachłyśnięcia się jest bardzo znikome. Takie ćwiczenia są bardzo przyjemne i relaksujące, ale jednocześnie naprawdę intensywne. Woda stawia dużo większy opór niż powietrze, więc mięśnie muszą pracować bardziej intensywnie, dzięki czemu możemy spodziewać się lepszych efektów niż po zwykłym aerobiku.