Defensor Realu Madryt Alvaro Arbeloa

0
921
Rate this post

Defensor Realu Madryt Alvaro Arbeloa przyznał na łamach Marcy, że liczy na nominację od selekcjonera reprezentacji Hiszpanii na przyszłoroczny Mundial w RPA. Mają mu w tym pomóc dobre występy w barwach Królewskich.

– Obecny rok będzie bardzo ważny, by zdobyć miejsce w reprezentacji i pojechać na mistrzostwa świata do RPA. Jestem przekonany, że gra w takim zespole jak Real Madryt tylko mnie do wyjazdu przybliży – powiedział obrońca Królewskich.

Jednak piłkarz poza kadrą skupia się także na występach w klubie. Jego zdaniem, ciężko porównać grę w defensywie w Anglii i Hiszpanii.

– Ciężko powiedzieć, gdzie gra się trudniej. Wydaje mi się jednak, że w Hiszpanii. Grając w Liverpoolu zauważyłem, że w destrukcji gra 11 zawodników, a tutaj tylko piłkarze za to odpowiedzialni. Dlatego jest większy stres i trzeba być mocno skoncentrowanym – dodał Arbeloa.

Zdaniem angielskiego The Sun, etatowy defensor reprezentacji Anglii i Manchesteru United Rio Ferdinand może przenieść się w kolejnym okienku transferowym do któregoś z najmocniejszych klubów La Liga.

Dziennikarze twierdzą, że mógłby bez problemu znaleźć zatrudnienie w Realu Madryt czy też FC Barcelonie. Jednak Ferdinand ma nieco inne plany, niż czysto sportowe.

– Rio powinien poważnie to wszystko przemyśleć. Ma wielkie plany biznesowe, a transfer do hiszpańskiego klubu z pewnością pozwoliłby nabrać im tempa – powiedział nieznany informator The Sun.