Elektroniczny obieg faktur

0
1482
Rate this post

W każdej firmie, w większym lub mniejszym stopniu, zachodzi obieg faktur. Niestety, często bywa to co najmniej kłopotliwe – faktury są przetrzymywane, giną czy krążą niepotrzebnie. To generuje niepotrzebne koszta, powodowane przez opóźnianie się płatności i wynikające z tego tytułu odsetki.

Nic więc dziwnego, że coraz więc firm, szczególnie dużych, decyduje się na elektroniczny obieg faktur. Metoda ta opiera się na automatyzowanie owego procesu poprzez wykorzystywanie na przykład sztucznej inteligencji. Należy zaznaczyć, że faktury sporządzone tym sposobem akceptowane są niemal wszędzie – również w Urzędzie Skarbowym. Naturalnie, system bywa zawodny – jego skuteczność szacowana jest na około 90%. Warto jednak zwrócić uwagę, że gdyby oceniać człowieka, biorąc pod uwagę te same kryteria, jego wynik byłby znacznie gorszy.

Zalet wykorzystania tego typu metody jest sporo – główna to z pewnością oszczędność pieniędzy, inna – oszczędność czasu. Warto zatem zainwestować w elektroniczny obieg faktur i usprawnić funkcjonowanie firmy.