Gra w tenisa

0
1036
Rate this post

Za prototyp tenisa uznaje się francuską średniowieczną grę dworską jeu de paume (rozgrywka ręka). Była ona tak znana, że w tysiąc czterysta osiemdziesiątym r. sam Ludwik 11-sty nakazał produkcję piłek dobrej jakości. W szesnastym wieku zapoczątkowano rakietę. Teraźniejsza wersja tenisa powstała w Wielkiej Brytanii w tysiąc osiemset siedemdziesiątym czwartym r. dzięki mjr. W. C. Wingfieldowi, który opatentował wtedy najnowszą grę nazywając ją lawn tennis. Początkowo paletki były z drewna, a piłeczka gumowa, otoczona flanelą. Z biegiem czasu wyprodukowane zostały paletki metalowe i teraźniejsze piłki. Boisko do rozrywki początkowo miało kształt 2-óch trapezów połączonych podstawami, od 1877 r. ewulowało na teraźniejszy kształt prostokąta.
Zachwycając się tenisem z pewnością niejednokrotnie zwiedzałeś witrynę wyniki Fortuna. Jest to szczególnie przydatna strona jeśli typujesz Sts wyniki w necie. Wyniki Totomix też są w spisie wyników tej strony. właśnie temu promuję ją Tobie!
Tenis ziemny to rywalizacja sportowców rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą do tenisa piłki ponad siatką na pole rywala, w sposób utrudniający jej przyjęcie. Może być rozgrywana pojedynczo (tak zwany singel), a także w dwuosobowych zespołach zawodników tej samej płci (debel) lub mieszanych (mikst).
Tenis był po raz pierwszy grą olimpijską do 1924 r., gdy został wycofany z programu Olimpiady. Wrócił na nie w Seulu w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym ósmym r. (w Meksyku w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym ósmym i w Los Angeles w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym czwartym był grą widowiskowym).