Hotel Przyjazny Rodzinie po raz piąty

0
581
Rate this post

Hotel Przyjazny Rodzinie po raz piąty

Nie całe dwa miesiące temu ogłoszono tegorocznych laureatów akcji Hotel Przyjazny Rodzinie na rok 2011/2012, organizatorzy nie dają jednak o sobie zapomnieć i już rozpoczęli kolejną edycję, do której w ciągu kilku tygodni zgłosiło się już 15 obiektów.

W piątej edycji konkursu hotele kolejny raz będą walczyły o certyfikaty oraz statuetki z logo HPR, które oznaczają, że dany obiekt jest idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi.

Podczas trwania konkursu specjalna kapituła ekspertów przeprowadza audyty pod kątem hotelowego wyposażenia specjalnie dla dzieci oraz programu pobytu, ponadto sprawdzane jest również podejście do najmłodszych klientów oraz zrozumienie ich potrzeb. Hasłem przewodnim kampanii jest „Dziecko VIP-em w Hotelu”, które oznacza, że właśnie dziecko w hotelu powinno się czuć wyjątkowym gościem.
Od pięciu lat akcja Hotel Przyjazny Rodzinie ma na celu promowanie miejsc noclegowych w Polsce, w których rodziny z dziećmi oraz kobiety w stanie błogosławionym mogą się czuć komfortowo, spokojnie i pewnie. Ponadto tegoroczna edycja ma przyczynić się do stworzenia nowej kategorii hoteli w Polsce: Hotel Rodzinny. Oznacza to hotel, w którym obowiązują określone standardy dla rodzin z dziećmi i przyszłych matek. Każdy laureat konkursu otrzymuje na rok certyfikat.

Certyfikat jest bezpośrednio związany z daną edycją, dlatego hotele mogą zgłaszać się corocznie. Relacje z wizyt członka kapituły audytującej można znaleźć na stronach www.dzieckowhotelu.pl oraz www.rodzinawhotelu.pl. Cały proces weryfikacji hotelu polega na punktowaniu według kwestionariusza kolejnych kryteriów danej edycji. Obiekt, który zbierze najwięcej punktów w danej kategorii zostaje laureatem tej kategorii. Zazwyczaj są 4 lub 5 kategorii i każdy hotel, pensjonat sam decyduje, w której z nich chce konkurować.

Edycji 2012/2013 wyłoni laureatów w czterech kategoriach, wśród nich są: najlepszy hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny, najlepszy hotel miejski dla rodziny, najlepszy pensjonat dla rodziny, najlepszy ośrodek wypoczynkowy dla rodziny. W piątym wydaniu konkursu zabraknie kategorii najlepsze letnisko, bowiem do dziś nie udało się wyłonić żadnego laureata w dotychczasowych edycjach.

Swoją opinię mogą wyrazić także internauci i goście hotelowi, którzy przyznają odrębną nagrodę w postaci statuetki swojemu ulubionemu hotelowi.

Hotelarze mają czas na zgłaszanie swoich obiektów do 30.06.2013 r, bowiem wtedy następuje zamknięcie listy zgłoszeń hoteli do konkursu, przez następne półtorej miesiąca trwa weryfikacja, która zakończy się 18.08.2013 r. We wrześniu 2013, podczas uroczystej gali odbędzie podsumowanie oraz przedstawienie listy laureatów w poszczególnych kategoriach. Wręczenie statuetek i certyfikatów dla hoteli, które brały udział w V edycji.

Od wielu lat do kapituły należą Dorota Zawadzka, Renata Dancewicz, Beata Tadla, Marta Kuligowska, Monika Mrozowska, Justyna Steczkowska, Ewa Gawryluk, Waldemar Błaszczyk czy Marcin Perchuć.