Maści na przebarwienia po trądziku

0
482
Rate this post

Co możemy zrobić z opuchniętymi oczami i sińcami?

Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie na opuchnięte oczy i sińce, ważne jest, aby znaleźć ukrytą przyczynę.

Jeśli masz tak samo opuchnięte oczy jak Twój ojciec lub matka, prawdopodobnie odziedziczyłeś tę cechę- tak więc możesz winić swojego rodzica! W takim przypadku, będziesz musiał nauczyć się żyć z takim wyglądem albo rozważyć opcje kosmetyczne, które pomogą Ci zredukować opuchliznę.
Człowiek z workami pod oczami.

Opuchlizna pod oczami ma wiele przyczyn, między innymi skłonności dziedziczne.

Opuchnięte oczy spowodowane starzeniem się prawdopodobnie będą wymagać rozwiązanie kosmetyczne.

Możesz chcieć porozmawiać ze swoim okulistą lub chirurgiem plastycznym niektóre z dostępnych opcji na uporanie się z Twoim problemem. Możesz wybrać m.in: peeling chemiczny, laserowe wygładzanie skóry, pewne kosmoceutyki (produkty na skórę na receptę) lub też operację powieki zwaną też blefaroplastyką. Polega ona na usunięciu dodatkowej tkanki tłuszczowej i dodatkowej skóry z górnych i dolnych powiek, a także napinaniu skóry i mięśni, aby zredukować opuchliznę i zmarszczki.

Można zastosować wiele tymczasowych środków, aby zredukować opuchliznę wokół oczu, np.:

Używanie kropli do oczy na podrażnienie spowodowane alergiami;

Picie dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu;

Stosowanie komprzdrowa ceraesu lodowego, kiedy Twoje powieki są spuchnięte;

Stosowanie plastrów ogórka albo schłodzonych torebek po herbacie na zamknięte oczy;

Używanie kremów i innych produktów stworzonych specjalnie dla skóry pod oczami;

Redukcja soli w diecie;

Jedzenie pokarmów bogatych w potas, takie jak banany, aby wyeliminować nadmierną ilość płynów w organizmie;

Ochlapywanie twarzy i oczu zimną wodą;

Wysypianie się i odpoczynek.
Jednym z najbardziej znanych domowych środków jest czasowe stosowanie kremów i maści na hemoroidy, aby zredukować opuchliznę powiek. Składnikiem aktywnym w tych preparatach jest fenylefryna, lek obkurczający naczynia krwionośne, redukując ich średnicę.

Mają potencjalny podwójny efekt na opuchnięte powieki. Po pierwsze, jeśli sińce pod oczami są spowodowane widoczną siecią naczyń krwionośnych pod cienką skórą powiek, wtedy zmniejszanie naczyń może redukować potencjalny ubytek płynu ze środka naczynia krwionośnego, a to może ograniczyć opuchliznę.

Jednakże, bądź świadomy, że istnieje ryzyko związane z używaniem kremów na hemoroidy w tym celu. Jeśli przez przypadek znajdzie się on w Twoim oku, możesz doświadczyć poważnego stanu zapalnego, znanego jako ostre zapalenie spojówek.

Zanim wypróbujesz tę metodę, powinieneś zapytać swojego okulistę o rozsądne używanie kremów na hemoroidy i innych domowych metod na opuchnięte oczy.