Najlepsze turfy – Marzec 2017

0
749
Rate this post

A dzisiaj przedstawiamy ranking turfów, dzięki którym możecie powrócić na orlik po zimowej przerwie. Poniższe zestawienie stoi pod znakiem najpopularniejszych marek piłkarskich (Adidas i Nike), które oddają w Wasze ręce nogi prawdziwe perełki. No to do dzieła!

Zaczynamy od razu z wysokiego C. Przedstawiamy turfy ACE 17.4, które – za sprawą miękkiej i lekkiej cholewki – zapewniają perfekcyjną kontrolę nad piłką, oczywiście do spółki z naszymi wysokimi umiejętnościami. Przeznaczone do gry na orlikach, a także pozostałych boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Jakość materiałów, a zwłaszcza syntetyczna cholewka Control Feel sprawiają, że buty są nie tylko wytrzymałe (chociaż lekkie!), ale także gwarantują dobrą przyczepność i zwrotność. Odnajdziemy się nawet w największym boiskowym tłoku. But idealnie dopasowuje się do stopu.

Warto także zwrócić uwagę podeszwę (Total Control), wyposażoną w krótkie włókna syntetyczne, co pozwala na szybkie, kontrolowane i stabilne ruchy podczas meczu.

Drugi model to produkt ze stajni Nike. Przed wami turfy Tiempo Genio Leather II, dużo bardziej rzucające się w oczy. Głównie ze względu na kolorystykę, a także cholewkę z licowej skóry. Dzięki temu są bardzo wygodne i dopasowane do stopy, pozwalające na większe ryzyko podczas dryblingu. Dodatkowo zamontowano specjalny zapiętek, aby but stabilnie trzymał się stopy.

Ponadto, wspomniana miękka skóra licowa zapewnia większe czucie piłki i nieprzemakalność, a podeszwa – z zamontowanymi sześciokątnymi gumowymi korkami – gwarantuje niesamowitą przyczepność. Nie można zapomnieć również idealnie dopasowanej wkładce z pianki EVA (o wysokiej gęstości), znanej z amortyzacji i komfortu.

I znowu – chaotycznie – powracamy do Adidasa. Tym razem mamy do czynienia z turfami Copa 17.3, ubranymi w klasyczny design i nowoczesne materiały, z miękką cholewką (ze skóry gruboziarnistej) na czele. Ponadto, ciekawym zabiegiem jest zamontowanie elastycznej płytki, która doskonale współpracuje ze stopą, dając jej uczucie komfortu. Porusza się wraz z nią.
Podeszwa jest praktycznie nie do zdarcia. Można grać nawet na najbardziej wymagającym podłożu. Jest odporna na tarcie czy uszkodzenia.

Wspomniana naturalna skóra – z której zostały wykonane buty – jest nie tylko wytrzymała, ale również ekologiczna i odporna na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Nawet mimo niesprzyjającej aury, nie będziemy mieli problemów z utrzymaniem turfów w czystości.

Buty są przeznaczone także dla osób, które miewają problem ze stawem skokowym, bowiem są dodatkowo wzmocnione, zatem ryzyko kontuzji jest niewielkie.

Kolejne buty to znane wszystkim turfy Magista Onda II, znane z precyzji, niesamowitego designu (trójwymiarowa tekstura w kilku, najbardziej zużywających się miejscach), a także syntetycznej skóry bardzo wysokiej jakości. Te elementy sprawiają, że but gwarantuje nam ponadprzeciętną przyczepność i kontrolę nad futbolówką. Oczywiście nie zapominajmy, że te turfy świetnie dopasowują się do stopy, a wewnętrzny zapiętek odpowiada za skuteczną amortyzację.

Mimo solidności, wytrzymałości i odporności na wiele czynników zewnętrznych, Nike Magista Onda II, wciąż pozostają lekkie i wygodne.

No i na koniec wisienka na torcie, choć w zielonych barwach. Nike MercurialX Vortex III. 100% gwarancja komfortu, wytrzymałości i przyczepności. Nawet szybki mecz nie wymknie nam się spod kontroli, jeśli nasze stopy pokryte są materiałem najwyższej jakości. Po raz kolejny mamy do czynienia z amortyzacją w postaci pianki EVA, dzięki czemu but jest lekki i wygodny. Idealne rozwiązanie dla szybkich i znakomicie wyszkolonych technicznie zawodników.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić przyczepność, zamontowany został dodatkowy bieżnik, idealnie dopasowany do wielu powierzchni. Świetną robotę wykonuje także cholewka z syntetycznej skóry, która dodaje butowi trwałości, jednocześnie ulepszając czucie piłki.

I które buty wybieracie na powitanie piłkarskiej wiosny na orliku?