Nożyce gilotynowe Warcom

0
572
Rate this post

Proste cięcie

W starych albumach można zobaczyć pożółkłe zdjęcia z dawnych lat. Były one otaczane nienaświetloną białą ramką przyciętą w formie ząbków. Taka była wówczas moda. Do zrobienia takich ozdobnych krawędzi używane były przez fotografa specjalne nożyce gilotynowe.
Narzędzie tego typu pozwala przykroić plik wywołanych zdjęć na dowolny wymiar, z większych z większych arkuszy papieru fotograficznego, dokładnie pod kątem prostym.

Nożyce gilotynowe składają się z dwóch przylegających do siebie noży umocowanych zawiasowo lub przesuwnie. Urządzenie to jest w powszechnym użyciu w różnego typu warsztatach. Przycina się nim papier, plastik i inne tworzywa oraz blachę. Jeśli obsługiwane jest ręcznie, wymaga użycia o wiele mniejszej siły niż wykrawanie zwykłymi nożycami, krawędzie są idealnie równe i dokładnie pod odpowiednim kątem.

Do jednoczesnego cięcia większej ilości arkuszy kartonu lub blachy, w dużych zakładach produkcyjnych stosowane są nożyce gilotynowe uruchamiane hydraulicznie lub elektrycznie. Są proste w obsłudze i niezawodne.

kluczowe tagi: naturalna odżywka rewitalizująca do włosów bez silikonów, laserowe usuwanie rozstępów bielsko biała, skąd wziąć nożyce warcom?, ekstrapolacja kartografia