Sport jak narzędzie w kreowaniu postaw młodych ludzi

0
1544
Rate this post

Niewątpliwie sport jest bardzo przydatnym narzędziem w kreowaniu postaw wśród młodych ludzi. Sport skutecznie jest w stanie nauczyć pokory i estymy wobec ciężkiej pracy, jaką trzeba włożyć w to, by stawać się stopniowo coraz lepszym i piąć się dalej w swym osobistym progresie umiejętności, adekwatnych dla poszczególnej dyscypliny sportu.

Uprawianiu sportu uczy też komunikacji z innymi – zwłaszcza w odniesieniu do gier zespołowych. Jednakże nawet – powiedzmy – lekkoatleta, który trenuje trójskok też musi komunikować się kadrą szkoleniową, kolegami, którzy też skaczą, a może nawet i z mediami (jeśli odnosi coraz to większe sukcesy). Mimo, że jest ot dyscyplina indywidualna, to – jak widać – kompetencje komunikacyjne też przy okazji można w niej rozwinąć.

Sport poza tym uczy samodyscypliny i dużej cierpliwości (nie zawsze oczywiście nauka jest w pełni skuteczna). Sport to także wypracowywanie pewnych odruchów dla własnego ciała, jak i polepszanie własnej sylwetki i kondycji. Sport to dla młodych ludzi szansa…