Suplementy omega-3

0
1341
Rate this post

Każda osoba po zawale, bądź z podwyższonym cholesterolem dostaje jasne wytyczne dietetyczne. Żadnych tłuszczy! Ma to oczywiście swoje uzasadnienie, bo np: tłuszcze zwierzęce są bogatym źródłem cholesterolu odkładającego się w tętnicach. A to z pewnością będzie pogłębiać kłopoty zdrowotne układu krążeniowego. Okazuje się jednak, iż to właśnie tłuszcze mogą pomóc utrzymać serce w zdrowiu. Mowa tu oczywiście o suplementach omega-3.
Kwasy omega-3 to tzw. dobry cholesterol. Zmniejszają one poziom złego cholesterolu. Działają one ochronnie na serce, oraz żyły i tętnice. Zapobiegają groźnej arytmii, a także zapaleniu w obrębie żył. Kwasy omega-3 zmniejszają także lepkość krwi, przez zapobiegają nadmiernej krzepliwości.
Kwasy omega-3 można znaleźć w tłustych rybach morskich, np: łososiu. W kwasy tego typu bogate są także oleje roślinne, w szczególności olej lniany, z pachnotki, czy coraz popularniejszy olej z ostropestu. Z tych składników produkowane są także suplementy omega-3. Produkty te są w szczególności zalecane osobom z chorobami serca i układu krwionośnego.