Zalety aktywności fizycznej

1
1717
Rate this post

Zalety aktywności fizycznej zostają coraz częściej zauważane przez osoby starsze. Jest to niewątpliwie zasługa programów profilaktycznych oraz zmian demograficznych, które doprowadziły do innego postrzegania  seniorów.
Osoby starsze stały się bardziej pewne siebie, bardziej zdecydowane i zdeterminowane do działania. Jest to bardzo pozytywny trend, ponieważ pozwala on na lepsze i dłuższe życie. Seniorzy poprzez media zrozumieli, że nie należy się zaniedbywać. Sport przedstawiony został w nieco inny sposób. W sporcie dla osób starszych nie chodzi o rywalizację, a o poprawę stanu zdrowia.
Korzyści wynikające z uprawiania sporty w tym starszym wieku przyczynia się do poprawy krążenia, zapobiega sztywnieniu stawów, wspomaga koordynacje ruchową, pomaga w walce z nadwagą i otyłością.
W przypadku osób starszych duże znaczenie odgrywa możliwość spędzenia czasu w innymi osobami. To też sport w gronie znajomych osób jest dodatkowym plusem, ponieważ wpływa to na poprawę stanu psychicznego (które jest równie ważne co zdrowie fizyczne).

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.