Zdrowa dieta na płaski brzuch

0
479
Rate this post

Zdrowa dieta na płaski brzuch

Stała się dietą którą stosuje na co dzień i nie sprawia mi to żadnego problemu. To dlatego że stosuje dietę opartą na racjonalnym odżywianiu się, a nie dietę,która jest sprzeczna z naturalnym zapotrzebowaniem naszego organizmu na składniki odżywcze. Dzięki temu unikam efektu jo-jo. To przykład na to, że można osiągnąć idealną wagę i wygląd ciała bez zadawania sobie cierpień fizycznych i bez emocjonalnych napięć ciągle sobie czegoś odmawiając.
Jedzenie śniadania w godzinach porannych między 7 a 9 rano ma kluczowe znaczenie. Właśnie w tych godzinach porannych nasz żołądek dysponuję największa siłą trawienia. Gotowane, ciepłe śniadanie opartej na pełnowartościowych zbożach dostarcza energii na cały dzień pracy dzięki czemu kolejne posiłki nie muszą być duże by zaspokoić nasz potrzeby organizmu.

Wśród moich pozycji śniadaniowych na pierwszym miejscu umieszczam potrawy z gotowanych zbóż. Pełne ziarna zbóż są produktami wysokoenergetycznymi dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych ale co najważniejsze takimi które uwalniają swoją energię powoli nie zaburzając przy tym poziomu cukru we krwi. Dzięki czemu w ciągu dnia nie ma się tak wysokiego zapotrzebowania na produkty składające się z węglowodanów prostych czyli słodyczy. O pełnowartościowych zbożach i ich właściwościach można przeczytać w kolejnym artykule na blogu.

Płaski brzuch wymaga nie tylko diety ale też ćwiczeń. Ja zawsze miałem problemy z klasycznymi brzuszkami ponieważ bolał mnie z czasem kręgosłup dlatego bardzo ważne jest by i te partie mięśni wzmacniać stopniowo, a także wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha które nie obciążają kręgosłupa w odcinku lędźwiowym . Ważne jest to by się po prostu ruszać i by to sprawiało nam przyjemność. Ja osobiście lubię pobiegać, po gimnastykować się lub pujść na siłownie albo pograć w jakąś grę zespołową 🙂

O ćwiczeniach na mięśnie brzucha i o diecie możesz poczytać w innych artykułach znajdujących się na tym blogu lub pobrać darmowy poradnik, kliknij tutaj aby pobrać.

Czy Tobie również zdarza się nie jedzenie ciepłego konkretnego śniadania o poranku? Jeśli tak to dobry moment by zmienić ten nawyk na dobry początek dnia 🙂 Podstawą diety na płaski brzuch to zdrowe lekkie śniadanie !