5/5 - (1 vote)

Szukasz ćwiczeń idealnych dla siebie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Możliwości trenowania jest naprawdę sporo, a jedną z nich są ćwiczenia z trenerem personalnym. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się — dlaczego warto zainwestować w trening personalny.

Kim jest trener personalny?

Trener personalny jak sama nazwa wskazuje — pracuje indywidualnie, wprowadzając indywidualny program treningowy dostosowany do Twoich potrzeb:

  • Określa cel treningów.
  • Ustala plan treningowy, biorąc pod uwagę stan zdrowia i styl życia.
  • Uczy dobrych nawyków żywieniowych, aby treningi miały długotrwałe efekty.

Zalety treningów z trenerem personalnym

Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy, ma różne potrzeby fizyczne w zależności od fizjonomii, stanu sprawności i zdrowia i wskutek tego niezbędne jest indywidualne podejście do treningów. Dlatego, inwestując w ćwiczenia z trenerem personalnym, zmniejszasz ryzyko kontuzji, które mogą być skutkiem źle dobranych ćwiczeń. Trener personalny to też zaoszczędzony czas i pieniądze, bo nie marnujesz ich na ćwiczenia, które mogą nie przynieść rezultatu. Niezależnie od tego czy chcesz usunąć zbędne kilogramy, poprawić swoją sprawność czy po prostu zadbać o zdrowie, czy potraktować to jako rozwój osobisty — trening personalny jest dobry dla wszystkich.

Dla kogo jest trening personalny ? — Indywidualny plan treningowy dla każdego.

Decydując się na trening personalny, wiedz, że skierowany jest on do wszystkich, ponieważ trener personalny podchodzi indywidualnie do potrzeb każdego i dopasowuje trening pod daną jednostkę. Dodatkowo nadzór osoby wykwalifikowanej, która czuwa nad wykonywanymi ćwiczeniami, jest najskuteczniejszym rodzajem treningu i będzie dobry dla osób, które są na etapie początkowym treningów, a także jako uzupełnienie ćwiczeń dla zaawansowanych trenujących.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z trenowaniem, początkowo możesz odczuwać strach i niepewność co do pierwszych wizyt na siłowni. Jest to naturalna reakcja i dotyczy to większości osób, które zaczynają trenować. Najważniejsze to nie poddać się obawom i zaufać swojemu prowadzącemu.

Trening personalny będzie również dobrą opcją nawet jeżeli jesteś zaawansowanym miłośnikiem ćwiczeń, a jednak od dłuższego czasu nie widzisz pożądanych efektów swojej pracy, także gdy chcesz poprawić określone partie ciała.

Pomoc trenerów personalnych to także dobre rozwiązanie gdy przygotowujesz się do zawodów sportowych i innych podobnych, które wymagają wzmożonego wysiłku.

Treningi Personalne w Gliwicach

Trener Personalny w Gliwicach stworzy dla Ciebie indywidualny plan treningu, który pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów i tym samym dojść do wymarzonej sylwetki. Profesjonalne wsparcie naszych trenerów personalnych pomoże Ci również w aspektach zdrowotnych i w korygowaniu wad postawy. Dokonując comiesięcznej analizy wagi i pomiarów antropometrycznych, do których będziesz miał stały dostęp i tym samym będziesz widział swoje postępy.

Pomożemy Ci zadbać o zdrowie i wygląd, oferując indywidualne sugestie dietetyczne.

Trening personalny jest dla każdego i niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów, więc jeżeli chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną i zdrowotną, to nie wahaj się i umów swój plan treningowy już dziś!