Analiza finansowa

0
1423
5/5 - (1 vote)

Pod tym ogólnym pojęciem kryje się bardzo szeroki zakres informacji. Między innymi chodzi o analizę sprawozdań finansowych, ale przecież nie tylko – chociaż są one bardzo istotne, to nie przesądzają całkowicie o ocenie danego przedsiębiorstwa. Czym jest zatem tak naprawdę analiza finansowa?

Można powiedzieć, że poza oceną sprawozdań, jest też spojrzeniem na wszystkie wzmianki w prasie ekonomicznej na temat danego przedsiębiorstwa. Zawiera w sobie ocenę makroekonomiczną, czyli jak przedstawia się dana firma na tle branży oraz jakie są prognozy co do przyszłości tego typu przedsiębiorstw.

Do tej analizy przydatne są także wszelkie inne dokumenty związane z działalnością przedsiębiorstwa. Ważne jest, żeby wykonać wszystkie etapy analizy – zacząć od oceny wstępnej, następnie wyliczyć szereg wskaźników np. ROE i ROA, a dopiero potem wysnuć odpowiednie wnioski.

Kompleksowa analiza finansowa jest zajęciem bardzo czasochłonnym, ale jeśli ktoś interesuje się inwestowaniem na giełdzie, to warto jest się jej nauczyć.

Źródło: https://przemowieniaslubne.pl/brama-weselna-jak-ja-udekorowac