Kredyt pozabankowy

0
1652
5/5 - (1 vote)

Coraz popularniejsze są kredyty i pożyczki brane poza bankiem. Głównie dlatego, że coraz więcej osób ma problemy z regularnym spłacaniem kredytów, a nawet przez jeden dzień zwłoki można mieć duże problemy z uzyskaniem normalnego kredytu w banku. Ale na szczęście można dostać łatwo kredyt pozabankowy.

Najczęściej udzielają ich SKOKi – spółdzielcze kasy oszczędnościowo kredytowe albo firmy pożyczkowe. SKOKi co prawda działają na podobnej zasadzie jak banki, ale o wiele łagodniej przyjmują klientów, którzy mieli kiedykolwiek problem ze spłatą wcześniejszych kredytów. Minusem może być konieczność wstąpienia do kasy jako członek przed wzięciem kredytu.

W firmach pożyczkowych można się albo umówić z przedstawicielem na rozmowę i podpisanie umowy o pożyczkę, albo też złożyć wniosek przez internet, przelać opłatę weryfikacyjną ze swojego konta na konto bankowe firmy i po 30 minutach dostać decyzję oraz pieniądze na konto. Niestety coraz więcej takich firm sprawdza potencjalnych klientów w bazie BIK jak banki.

Źródło: https://www.tridentina.pl/klucz-do-skutecznej-komunikacji-w-nowoczesnych-systemach-telekomunikacyjnych