Lubię sport, ale…?

Słuchając odpowiedzi na pytanie „dlaczego jeszcze nie ćwiczysz?”, często pada odpowiedź: nie chce mi się, nie mogę znaleźć czasu, mój rytm dnia powoduje, że nawet nie mam kiedy się wyspać. Oczywiście to wymówki. Sport to nie tylko zdrowie, którym dziś cieszy się większość młodych osób. Zagłębiając się w korzyści, jakie płyną z uprawiania sportu, można pokusić się wyartykułować więcej jak jedno zdanie na temat czego uczy sport.

– Przede wszystkim trenuje silną wolę. Każdego dnia, jesteśmy wystawiani na próby, także sportowcy, czym jednak różnią się od kanapowców? Tym, że nawet jak im się „nie chce”, to idą i robią trening.

– Uczy odpowiedzialności. To, że człowiek jest przeziębiony, nie jest wymówką na opuszczenie treningu na basenie wiedząc, że zawody się zbliżają

– Uczy pokory. Dziś to bardzo ceniona cecha ludzka. Po przegranych meczach sportowcy nie tupią w podłogę, robiąc minki oburzonego dziecka i nie idą do kąta płakać. Oni wyciągają lekcje, patrzą gdzie jest błąd i na kolejnych treningach trenują.