Jak ubierać się zimą, aby było nam ciepło?

0
461
Rate this post

Zimą chcemy wyglądać zarówno dobrze, ale także chcemy, aby było nam ciepło. Czy jest jakieś magiczne połączenie jednego z drugim? Wydaje się nam, że grube ubrania, które gwarantują nam ciepłotę ciała, są mało seksowne. Co więcej, brzydko się prezentują i czujemy się w nich jak mała kulka. Nic bardziej mylnego. Problem polega na tym, że wiele osób wybiera najgrubsze kurtki, które są dostępne na rynku, ponieważ myślą, że to one dają największe ciepło. Nic bardziej mylnego. Może się okazać, że jest to jedynie złudzenie. O czym musimy pamiętać, przy kompletowaniu ubrań na zimę? Pora to sprawdzić, ponieważ zima już tuż, tuż.

Zima się zbliża – nie daj się jej zaskoczyć

Co roku zima zaskakuje kierowców. Nie dajmy się jej zaskoczyć i już teraz zadbajmy o wybór odpowiednich ubrań, które zimą zagwarantują nam spory komfort termiczny. Jakie to ubrania? Wydawać by się mogło, że najważniejsze w stylizacjach zimowych są kurtki. Nic bardziej mylnego.

Bardzo ważne jest to, co nosimy pod kurtkami. Często stawiamy na polary, grube swetry, czy też ciepłe bluzy sportowe. Jest to dobry wybór. Musimy jednak pamiętać, że tych części garderoby nie zakłada się na gołą klatkę piersiową, czy też na sam stanik. Jest to niedopuszczalne. Często w tkaninie są dziury i czuć, jak zimne powietrze dotyka naszej skóry. Już na samą myśl jest nam zimno i nieprzyjemnie.

Pomimo tego, że podkoszulki kojarzą się nam z częściami garderoby noszonymi przez naszych dziadków, to my także nie powinniśmy ich skreślać. Obecne podkoszulki niczym nie przypominają tych, które pamiętamy u swojej babci, czy też dziadka. Obecnie są to podkoszulki termiczne. Mogą one mieć długi rękaw, czy też krótki. Czym się wyróżniają? Wyróżniają się tym, że trzymają ciepło. Nie ma możliwości, abyśmy w takich elementach garderoby zmarzli. Sporo ciekawych informacji o zapewnieniu sobie komfortu termicznego możemy przeczytać tutaj https://okiemturysty.pl/porady/zagwarantuj-sobie-komfort-termiczny/.

Odpowiednie buty

Nie bez znaczenia jest także obuwie, które nosimy zimą. Wiadomo, że od stóp wszystko się zaczyna. Nawet gdy jesteśmy najcieplej ubrani, ale zmarzną nam stopy, to będzie nam ogólnie zimno i nieprzyjemnie.

Jakie buty są najlepsze na zimę? Wiele osób może być niezadowolonych z tej odpowiedzi, ale są to śniegowce. Śniegowce są nie tylko wygodne, ale także dają poczucie komfortu, ciepłoty i są dla nas bezpieczne. Nie ślizgamy się na każdym kroku, a zaspy ze śniegu nie są dla nas żadnym problemem. Zdajemy sobie z tego świetnie sprawę.

Musimy koniecznie dodać, że obecne śniegowce nie przypominają niczym śniegowców z lat dziewięćdziesiątych. Pięknie się prezentują, są estetyczne, a nawet produkowane przez światowych producentów. Można narzekać, że za dobre śniegowce musimy swoje zapłacić, ale dobre buty są tak naprawdę warte każdych pieniędzy. Pamiętajmy, że jest to zakup na wiele, wiele lat. Możemy ten zakup nazwać inwestycją w siebie i nie będzie to żadna przesada. Kierujmy się tym.