Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że zakłady bukmacherskie mogą być w całości wycofane z polskiego kraju. Tak się jednak nie stało. Wprowadzone nowelizacje do Ustawy Hazardowej spowodowały zaś, że teraz rywalizacja o Klientów wreszcie jest sprawiedliwa. Co warto wiedzieć o tej branży? Jak sprawdzać, czy konkretne podmioty hazardowe działają uczciwie? Które firmy bukmacherskie są w tym momencie najpopularniejsze? O tym dowiesz się z poniższego poradnika.
Ustawa Hazardowa wprowadziła w końcu odpowiedni porządek
Ustawa Hazardowa obowiązuje w Polsce zasadniczo od 2009 roku. Jej pierwsze wersje nie były jednak do końca udane. Zagraniczne podmioty hazardowe nic nie robiły sobie z zapisów i działały na polskim rynku zakładów wzajemnych, chociaż… nie odprowadzały z tego tytułu nawet złotówki do Skarbu Państwa. Trzeba przyznać, że przez to rywalizacja o Klientów zainteresowanych takim sposobem inwestowania nie była uczciwa. Zagraniczne podmioty hazardowe mogły oferować wyższe kursy (przez brak konieczności uiszczania podatków). Na skutek tego typerzy chętniej wybierali właśnie te firmy bukmacherskie. Na początku lipca 2017 roku w życie weszła nowelizacja, która na zawsze zmieniła rynek zakładów wzajemnych w Polsce. Od tamtego momentu wszystko zostało uporządkowane i uregulowane. Podmioty hazardowe doskonale wiedzą, jakie są warunki, by działać na terenie Polski. Aby to było możliwe, trzeba zaś posiadać licencję. Ten dokument jest wystawiany przez przedstawicieli Ministerstwa Finansów na okres sześciu lat. Dane z poprzednich lat wskazują, że obrót legalnych podmiotów hazardowych wynosił około dziesięć miliardów złotych. Z tego tytułu zwiększył się oczywiście budżet państwa (o około miliard złotych). Co ważne, zainteresowanie zakładami bukmacherskimi rośnie. Można zatem oczekiwać, że te liczby będą coraz bardziej okazałe.
Gdzie sprawdzić, czy dana firma bukmacherska jest legalna?
Wszystkie potrzebne informacje znajdziemy w internecie na stronie rządowej, Warto zaznaczyć, że Ustawa Hazardowa jasno określa zasady funkcjonowania na rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Wciąż są jeszcze podmioty, które oferują się dla naszych rodaków, chociaż nie mają odpowiedniej licencji. Jeśli chcesz ten aspekt sprawdzić, to warto wejść na powyższy portal, który jest stale aktualizowany. Warto dodać, że obecnie mamy zatem na rynku 23 podmioty hazardowe. Każdy z nich ma papiery, by działać online. Niektóre z nich oferują zaś swoje usługi stacjonarnie (do tego jest potrzebna oddzielna licencja).
Jacy są najwięksi potentaci na rynku zakładów wzajemnych?
Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest STS. Włodarze tego podmiotu hazardowego chwalą się, że obroty tej firmy bukmacherskiej stanowią blisko połowę wszystkich z całego rynku zakładów wzajemnych! Te słowa znajdują potwierdzenie w danych. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji znajduje się Fortuna. Warto zaznaczyć, że te firmy bukmacherskie są nie tylko legalne, ale także i hojne. Nowy Klient może zatem liczyć na pokaźne bonusy na start.
Zakłady bukmacherskie w Polsce – jak duża jest branża? Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się tego, z naszego artykułu. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.