Gdzie jechać na wakacje?

Sezon wakacyjny już w pełni. Jeśli urlop nie jest jeszcze zaplanowany, nadeszła najwyższa pora, aby to zmienić. Do wyboru mamy szeroki wachlarz miejsc do odwiedzenia. Pierwszą decyzją, którą musimy podjąć, jest to, czy urlop spędzimy w Polsce, czy za granicą. Warto brać tutaj pod uwagę, ceny i natężenie ruchu turystycznego, a także przewidywaną pogodę dla danego miejsca.

Jeśli chodzi o morze, najbardziej obleganym kierunkiem jest Morze Śródziemne. Co roku tabuny wczasowiczów wybierają się do Włoch oraz Grecji. Równie popularna Bułgaria leży nad Morzem Czarnym. Z górami pojawia się większy problem. Tutaj bywa różnie, gdyż słoneczna pogoda nie jest niezbędna do wędrówek. Na pewno warto rozważyć Pireneje i Alpy, a w granicach kraju Bieszczady. Ostatnim kierunkiem wakacyjnych podróży są jeziora. W tym wypadku nie trzeba daleko szukać. Przepiękne Mazury przyciągają wielu zwolenników wodnych żeglug. Co wybrać – to decyzja należąca do urlopowiczów. Jedno jest pewne, warto odwiedzić każde z tych miejsc.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje