Moda na uprawianie windsurfingu dotarła również do Polski. Dyscyplinę, która została wymyślona najprawdopodobniej w Kalifornii w USA, możemy trenować i uprawiać teraz również w Polsce bez większego problemu. Jest to sport łatwy do nauczenia, do jego uprawiania nie potrzeba jakichś specjalnych predyspozycji. Windsurfingu uczą się już nawet kilkuletnie dzieci i gdy osiągną dojrzały wiek, są już doświadczonymi windsurferami.
Aby efektywnie nauczyć się windsurfingu potrzebna będzie nam szkoła windsurfingu. W Polsce działa takich szkół coraz więcej. Jedne z nich przeprowadzają szkolenie w naszym kraju, a inne też za granicą. Jako że warunki klimatyczne oraz pogodowe nie są w Polsce idealne, miejsc, gdzie wieje wystarczająco mocno, nie ma zbyt wiele. Często szkoły windsurfingu działają na Półwyspie Helskim, np. w Jastarni. Jest to najgłębiej w morze wysunięty skrawek Polski, a więc i wiatry są tam najsilniejsze.
W zależności od oferty, szkoła windsurfingu może oferować lekcje indywidualne lub grupowe. Niektóre z nich oferują też obozy i kolonie połączone z nauką windsurfingu, a także mają ofertę dla najmłodszych dzieci oraz dla firm. Według zapewnień instruktorów, już po kilku godzinach spędzonych na desce z żaglem uczeń będzie w stanie samodzielnie pływać.