Kiedy powinniśmy usunąć znamiona

Od wielu lat lekarze biją na alarm w związku ze wzrostem zachorowań na raka skóry. Amerykańskie statystyki głoszą, że na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat wzrost zachorowań na raka skóry – popularnie znanego jako czerniak – wyniósł 77%. Także w Polsce ten złośliwy nowotwór jest coraz częściej diagnozowany.
W profilaktyce raka skóry kluczowe jest unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, używanie kremów z filtrem, a także stała obserwacja znamion i pieprzyków na naszym ciele.
Zdecydowana większość Polaków ma na ciele około kilkunastu znamion i pieprzyków. Nie wszystkie z nich powinny być powodem do niepokoju. Powinniśmy jednak zwracać szczególną uwagę na znamiona o nieregularnym kształcie, znamiona znajdujące się z miejscach narażonych na stałe otarcia, czy znamiona o bardzo ciemnym kolorze. Ważna jest także konsultacja z dermatologiem. Kiedy zdecydujemy się na usuwanie znamion Warszawa, czy inne duże będzie miało wiele gabinetów dermatologicznych i placówek medycyny estetycznej do zaoferowania na wykonanie zabiegu.