Gdy dopadnie grypa …

Zimowa aura za oknem sprzyja przeziębieniom i grypie. Kilkudniowy katar nie jest jeszcze oznaką do niepokoju. Kiedy jednak pojawia się wysoka gorączka i ból mięśni warto zasięgnąć opinii lekarza, gdyż prawdopodobnie dopadła Cię grypa.
Grypa jest poważną chorobą i nie powinno się jej lekceważyć. Nieleczona grypa może prowadzić do szeregu powikłań, w tym również do poważnych problemów z sercem. Jeśli nie jesteś pewien czy Twój stan to grypa, czy też zwykłe przeziębienie skonsultuj swój przypadek z lekarzem rodzinnym. W przypadku grypy warto działać szybko – dobra diagnoza i właściwie dobrany antybiotyk postawią Cię na nogi.
Często zdarza się, że grypa dopada w najmniej oczekiwanym momencie – w święta lub weekend. W przypadku grypy nie radzimy czekać do poniedziałku, ale sprawdzić gdzie jest otwarta najbliższa prywatna przychodnia Poznań to miasto, gdzie bez problemu znajdziesz prywatną palcówkę, która przyjmuje pacjentów w niedzielę i święta, a w najgorszym wypadku zawsze możesz skorzystać z przychodni przyszpitalnej.