Prosty sposób na wakacje w ciepłych krajach

Medialna promocja formy wyjazdu nad tzw. polskie morze w wielu wypadkach nakręca koniunkturę i wychodzi na plus – ale zarazem trudno jest też dziwić się tym, których takie podejście nieco męczy i w efekcie starają się uniknąć urlopu spędzanego w tych okolicach za wszelką cenę.

Zwykle podówczas starają się oni uciec w nieco bardziej oddalone od wybrzeża rejony, stawiając na wyprawy górskie bądź leśne – lecz nie sposób zanegować również istnienia grupy, która jest przywiązana do morza na tyle, żeby mimo odstręczania od terenów mu podległych starać się wyjechać „nad wodę” rozumianą nieco inaczej niż pojezierza. Wówczas pojawia się w prostej linii konieczność urlopowej ucieczki za naszą granicę, a zarazem i pytanie – gdzie można odnaleźć wystarczająco dobre warunki za przystępną cenę?

Naprzeciw takim przypadkom wychodzą ostatnimi czasy tanie linie lotnicze z Irlandii, oferując za niewielkie pieniądze szybkie i bezpieczne loty Warszawa Majorka. Ta linia pozwala przyoszczędzić pokaźne sumy choćby na samym transporcie, otwierając zarazem drogę do większych możliwości kwaterunku w obrębie Hiszpanii.

Gra wydaje się warta świeczki choćby z racji tego, że dla prawdziwych sympatyków nadmorskiej atmosfery hiszpańskie wybrzeże ma do zaoferowania potencjalnie znacznie więcej niż polskie morze będzie mogło zaoferować kiedykolwiek. Wyższe temperatury, ciekawsze otoczenie, cieplejsza i częstokroć bardziej przejrzysta woda, posmak egzotyki.

To wszystko można mieć już teraz na wyciągnięcie ręki.