Tanie loty do Paryża

0
427
Rate this post

Wakacje w Paryżu

Jednym z bardzo popularnych kierunków wakacyjnych wyjazdów jest Paryż. Stolica Francji odznacza się bogactwem znanych na całym świecie zabytków, wykwintną kuchnią, niepowtarzalnym stylem i klimatem, którego nie można znaleźć w żadnym innym mieście. Wyjazd do Paryża kojarzy się nam zazwyczaj z wysokimi kosztami, jednak nie jest to regułą. Możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy znajdując tanie loty do Paryża oraz odpowiednio wcześnie rezerwując zakwaterowanie.
Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od najbardziej znanych zabytków, do których z pewnością należy symbol Paryża- Wieża Eiffla. Znajduje się tam także Katedra Notre Dame, stanowiąca wzorzec architektury gotyckiej. Kolejną atrakcją odwiedzaną przez wszystkich turystów jest Łuk Triumfalny, upamiętniający zwycięstwa z czasów wojen napoleońskich. Osoby zainteresowane sztuką z pewnością powinny zobaczyć zbiory znajdujące się w Luwrze, a zwłaszcza takie dzieła jak ,,Mona Lisa” lub ,,Wenus z Milo”. Liczba paryskich muzeów jest oczywiście o wiele większa, ponieważ znajdziemy tam także ekspozycje historyczne lub sztukę impresjonistyczną. Warto zobaczyć również Pałac Elizejski, znajdujący się w okolicy Pól Elizejskich. Miasto posiada kilka dzielnic, które z racji na swoją historię, są chętnie odwiedzane przez turystów. Należą do nich Montmartre oraz uniwersytecka Dzielnica Łacińska. Paryż oferuje wiele atrakcji i miejsc godnych zobaczenia, dlatego jego zwiedzanie jest bardzo czasochłonne oraz ciekawe dla wszystkich turystów.
Jeżeli planujemy urlop w stolicy Francji warto sprawdzić tanie loty do Paryża, a zaoszczędzone pieniądze wydać na zwiedzanie lub wizyty w najlepszych francuskich restauracjach. Wakacje powinny być przyjemnością, a stresującym wydarzeniem związanym z bardzo dużymi wydatkami.