Nowe drużyny w NBA?

0
831
Rate this post

Nie stresujcie się, nie jesteście w tyle, na wstępie powiem tylko, że wbrew tytułowi żadna nowa drużyna do NBA nie dochodzi. Tak więc nie będziecie musieli znowu uczyć się na pamięć składów poszczególnych dywizji, przyzwyczajać do nowych drużyn itd… No może z jednym wyjątkiem, ale to zupełnie inna historia.

I właśnie ta inna historia o drużynie Oklahoma City NoName, którą przeczytać możecie tutaj skłoniła mnie do czysto weekendowych rozważań – jakie drużyny w przyszłości poszerzą NBA, jakie będą mieć nazwy.

Oto kilka moich pomysłów:

Las Vegas Gamblers – bo jak inaczej mogłaby się nazywać drużyna z Miasta Grzechu (z resztą Mecz Gwiazd w Las Vegas już był, teraz czas na team)
Los Angeles Actors – trzecia drużyna z Miasta Aniołów? W końcu Kalifornia ma najwięcej mieszkańców, więc czemu nie. Ciekawe tylko czy specjalnością drużyny nie byłaby aktorska symulacja fauli.
Florida Cubans – jako że na Florydzie jest najwięcej Kubańczyków, powinni mieć chyba oni swój team w NBA, mógłby się mieścić na przykład w Tampie (czyli może Tampa Cubans) bądź w Jacksonville (czyli Jacksonville Cubans). Jako że to wielka niewiadoma, zamieściłem neutralną nazwę Florida Cubans (miejmy nadzieję że miasta się jakoś dogadają)
Nashville Elvises – jest Utah Jazz, hołd ku czci muzyki nijak nie związanej ze stanem Utah? jest !!! Niech więc król rocka też ma coś od NBA – team w swoim rodzinnym mieście
Mountain View Googles – jako że Google inwestuje już w tysiąc różnych przedsięwzięć, może też wziać się za NBA – oznaczałoby to kolejny klub z Kalifornii

No ale przecież wiemy, że NBA ma plany ekspancji, nieśmiało dotąd wyrażane przez Davida Sterna. Po cichu słyszy się, że NBA ma kiedyś zawitać do Europy. Ja pójdę krok dalej i zaproponuję kilka nazw nienarodzonym zespołom NBA spoza USA.

Bejing Peace Defenders – chyba komentarz nie będzie potrzebny
London Big Bens – murowanym centrem w drużynie z Londynu byłby ‘Big Ben’ Wallace
Brussels Bureaucrats – akcent unijny jakiś przecież musi być.

No i oczywiście czekam na propozycje, mam nadzieję że będziecie bardzo kreatywni w tej dziedzinie.